Pripravujeme pre Vás možnosť online objednávky služieb
Práve sa nachádzate v kategórii

Služby - zabezpečenie dát šifrovaním diskov, automatické zálohovanie

Návrh a realizácia sietí, šifrovanie dát, ochrana dát pred zneužitím

Vo svete informačných technológií zohrávajú najcitlivejšiu úlohu dáta – informácie. Naša spoločnosť Vám dokáže nie len navrhnúť a zrealizovať firemnú sieť s ohľadom na všetky bezpečnostné hrozby a riziká, ale aj chrániť dáta na jednotlivých pracovných staniciach. Táto služba je absolútnou novinkou, preto by sme Vám ju radi bližšie predstavili.

Prečo šifrovať dáta? Konkrétny príklad

Predstavte si situáciu, že Vám niekto ukradne notebook, na ktorom máte uložené všetky interné (citlivé) údaje o svojej firme a o svojich klientoch. Predstavte si, že máte vo svojom počítači heslá do internet bankingu, do svojej mailovej schránky, že máte v počítači uložený výsledok niekoľkomesačnej práce. A teraz si predstavte, že pri krádeži sa tieto dáta dostanú do rúk tretej osoby. Čo sa na prvý pohľad javí ako zabezpečené nemusí byť vôbec bezpečné Vyžadovanie hesla pri štarte operačného systému je jedno z najrozšírenejších, a však najslabších bezpečnostných opatrení, a teda nechráni vôbec Vaše dáta. Tie sú uložené v čitateľnej podobe na disku, ktorý sa bez väčších problémov dá čítať. Operačný systém v tomto prípade chráni iba jeho spustenie, nie dáta fyzicky uložené na disku.

Skutočná ochrana je niečo viac, ako len vyžadovanie hesla

Naša spoločnosť poskytuje pre svojich klientov absolútne najbezpečnejšie riešenia ochrany dát. Nejedná sa o jednoduché vyžadovanie hesla, ale jedná sa o riešenie, ktoré znemožní čítať obsah diskov i rukám profesionálov. Takto chránený počítač sa môže dostať do rúk kohokoľvek a dáta na ňom uložené budú vďaka najsilnejšiemu šifrovaniu nepoužiteľné. Preto sa nemusíte obávať, že Vás niekto okradne. V najhoršom prípade Vám ukradnú počítac a nie dáta, ktoré sú na nezaplatenie.
Ochranu dát pre Vás vieme zabezpečiť aj na USB kľúčoch, s ktorými ľudia často cestujú a vystavujú ich tak riziku straty a úniku dát, ktoré su na nich uložené. Takto chránený USB kľúč je v prípade použitia neoprávnenej osoby absolútne nečitateľný – o zneužitie Vašich dát sa teda nemusíte obávať. Môžete tak so sebou nosiť i tie najviach chránené firemné dáta, pretože ich prečítate iba Vy, bez ohľadu na fyzický prístup k zapisovaciemu médiu.

Šifrované sieťové systémy

Pre klientov, ktorí vo svojej firme ukladajú dôležité dáta na sieťový server, vieme navrhnúť i ochranu serverov a šifrovanie komunikačných kanálov medzi serverom a jednotlivými počítačmi, a to aj mimo firemnej siete – hoci aj v nešifrovanej bezdrôtovej sieti, ktorú je možné ľahko sledovať. Predstavte si, že aj ked v priestoroch svojej firmy ukladáte množstvo osobných a dôverných údajov, sú tieto dáta vďaka našim bezpečnostným systémom pre zlodeja absolútne nepoužiteľné, a to aj v prípade, že sa fyzicky dostane k diskom počítačov a servera!

Ochrana dát a záujmov firmy

Poskytujeme taktiež vlastné softvérové riešenia pre ochranu straty dôležitých dát, ku ktorým majú prístup napr. zamestnanci. Dokážeme pre Vás zabezpečiť automatické pravidelné zálohy týchto dát, a preto sa nemusíte obávať, že ich niekto neúmyselne zmaže, alebo poškodí. Naše automatické zálohové systémy Vám ich dokážu obnoviť. Tento systém je vhodný predovšetkým na ochranu dát na počítačoch zamestnancov – teda počítačov, nad ktorými nemáte kontrolu. Veď ani nemusíte mať, pretože vďaka naším riešeniam to nepotrebujete. O dáta na týchto počítačoch neprídete.

Správna voľba bezpečnostných opatrení = maximálna bezpečnosť

V predchádzajúcich riadkoch sme si mohli všimnúť, že otázka bezpečnosti nie je taká jednoduchá, ako sa na prvý pohľad zdá a vyžaduje odborné znalosti. Nechajte si preto poradiť a navrhnúť správne riešenie pre Vašú spoločnosť. Sme tu, aby sme Vám poskytli profesionálne služby.

SMS pripomienky - lacné online SMS z klávesnice, časované doručenie, žiadne roamingové poplatky, hromadné SMS, SMS marketing